Всесвітній день хліба

Хліб один із найпопулярніших продуктів у світі, без якого не обходиться жодний день нашої життя. Тому не дивно, що у нього є і своє свято – Всесвітній день хліба, що відзначається щорічно 16 жовтня. Свято було засновано у 2006 році з ініціативи Міжнародної спілки пекарів та пекарів-кондитерів. Сьогодні, як і в усі часи, у будь-якій країні світу хліб та хлібобулочні вироби користуються незмінною любов’ю. Люди різних національностей завжди дбайливо ставилися до хліба. Йому відводилося найпочесніше місце на столі, він був і залишається символом життя.

В цей день у нашому закладі освіти було проведено:

В 3-А класі класний керівник Буреш Н.М. та класний керівник 1-Д класу Панькова Н.В. провели бесіду “Хліб – це будні й свята, хліб – це основа життя” та виготовляли аплікацію, малювали малюнки.

Педагог – організатор Мазур В.Ф. провела годину спілкування «Як приходить хліб» діти дізналися, як хліб потрапив на стіл, праця скільокох людей потрібна, щоб можна було з’їсти смачний шматок хліба.

Учні 4-Ж із класним керівнико Петровою Л.І. провели бесіду «Кожен хліб ма свій смак, та форму» таким чином, знання про хліб та його різновидами допоможуть вивчити процес приготуваннях кондитерських виробів, сформувати повагу до їжі та навичок здорового харчування у дітей.

Вихователь групи продовженого дня Гупало О. провила вікторину «Хліб – усьому голова» для учнв 4-А, 4-Б, 4-В класу та класний керівник Гарматюк В.Р. у 3-Б класі провила бесіду «Хліб – усьому голова». Та учні 4 –Д класу з класним керівником Шаповалою Л.А. створили колективну роботу «Хліб – усьому голова». Матвійчук Н.В із своїми дітьми 3-Г класу провили класну годину «Хліб-усьому голова». На яких діти обговорювали походження і значення хліба, як виготовляється борошно.  Діти отримали позитивні враження та були активними учасниками та слухачами.

Вихователь групи продовженого дня Петренко В.М. з учнями 3-А, 3-В, 3-Б провели бесіду «Звідки приходить хліб» .

В 3-Д класі Костюк О.М. провела урок мистецтва ” Хліб на нашому столі”. Хліб символізує добробут і є важливою частиною багатьох культур. Його часто використовують у святкових обрядах.

Класний керівник 2-Б класу Гальомко І.І. та ассистент вчителя Гурська П.В. та класний керівник 1-В класу Кравчук О.В. та учні 2-В з класним керівником Глушман В.Д. організували екскурсія в ДНЗ Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг. Майстер-клас «Румʼяні пиріжки».

У 1-А класі  було проведено бесіду на тему: “Хліб- усьому голова”. Та проведена екскурсія на Хмельницький  Хлібокомбінат під керівництвом класного керівника Палягнюк В.М. та асистента вчителя Замулінської С.М.

В 3-В класі класний керівник Цвігун І.М. провила виховний захід  «Хліб- усьому голова». Захід був змістовний, цікавий та повчальний.

Учні 2-Г класу разом із класним керівником Побережною О.П. в рамках уроку «Хліб-золото Землі» обговорювали походження і значення хліба, по завершенню смакували хлібобулочними виробами.ф

Учні 1-Б класу раз із класним керівником Кушлак Г.А. виготовляли аплікацію.

У 4-В класі класний кервник Свіцельська Н.П. та ассистент вчителя Сташевська Н.В. провила захід «Хліб- бережи».

У 1-Г класі класний керівник Толордава А.В. провила день за таким гаслом «Нема долі без солі, а без хліба – життя!» вчитель цього дня використовувала різні інтерактивні вправи та ігрові форми.

Учні 2-Д класу із вчителем Максимовою І.С. та вихователем групи продовженого дня Мамаєвою О.А. у цей день провели виховну годину «Хліб-золото Землі». Скільки цікавого та нового діти дізналися на перший погляд знайомій повсякденній  їжі.

4-А клас та класний керівник Білик М.В. приєднався до Всесвітнього дня хліба, складали асоціації, сенкан, створювали газету, виконували аплікацію.

Хліб – це і маленьке зернятко, яке нагадує сповиту дитину.
Хліб – це і натруджені руки хлібороба, які стомлено падають на коліна.
Хліб – це запашна паляниця, яку виймає пекар.
Хліб – це святиня.

Хліб називають по-різному: паляниця, калач, батон, рогалик….. Але значення одне. Мати паляницю на столі – до багатства й добробуту. Не дарма кажуть : «Хліб усьому голова». Так нас вчать ще з дитинства. І справді, він безцінний. ШАНУЙТЕ І БЕРЕЖІТЬ ХЛІБ.

Рекомендовані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *